Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Misie i Zuchy na wycieczce do Łodzi

Misie i Zuchy na wycieczce do Łodzi

W słoneczny majowy poranek dzieci z grupy Misie i Zuchy wraz z rodzicami wyruszyły na wycieczkę do Łodzi. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum Miasta Łodzi. Jedno z najciekawszych łódzkich muzeów znajduje się w reprezentacyjnej rezydencji wybudowanej dla rodziny jednego z najzamożniejszych fabrykantów XIX-wiecznej Łodzi – Izraela Kalmanowicza Poznańskiego. Poza ekspozycją wnętrz fabrykanckich z przełomu wieków XIX i XX, wystawą prezentującą dzieje Łodzi przemysłowej, szereg saloników zaaranżowano na ekspozycje poświęcone artystom związanym z Łodzią i zasłużonym łodzianom, prezentując pamiątki m.in. po Arturze Rubinsteinie i Julianie Tuwimie. W podziemiach pałacu prezentowana jest wystawa stała o wielokulturowej Łodzi pt. "Na wspólnym podwórku". Tu ożywa miniony świat wielonarodowościowej i wielokulturowej Łodzi sprzed 1939 r. Podczas zwiedzania wystawy dzieci mogły ożywić eksponaty, miały swobodę działania i doświadczania. Interesowało je wiele rzeczy, wszystko chciały sprawdzić.

Kolejnym przystankiem naszej wycieczki była Ulica Piotrkowska, jedna z najbardziej znanych ulic w kraju a jednocześnie najdłuższy polski deptak, który stanowi wizytówkę miasta. W kamienicach i pałacach przy Piotrkowskiej mieszczą się sklepy, kawiarnie, ogródki, puby, kluby muzyczne i restauracje.Dzieci spacerując po Piotrkowskie mogły podziwiać fasady budynków uginających się od ciekawych eklektycznych detali architektonicznych.

Ostatnim punktem programu naszej wycieczki był pobyt w ZOO Orientarium w Łodzi. Dzieci mogły obejrzeć wiele okazów zwierząt m.in. małpy, egzotyczne ptaki, żyrafy. Niebywałą atrakcją w Zoo jest Orientarium, gdzie podziwiały podwodne życie oceanów i mórz. W tunelu, gdzie woda przelewała się nad naszymi głowami obserwowaliśmy płaszczki, rekiny i niezwykle rzadkie okazy ryb. Na koniec wycieczki wybraliśmy się obejrzeć kąpiel słoni, na którą dzieci czekały od samego rana. Wszyscy zmęczeni, ale w  doskonałych humorach wróciliśmy do Mokobód. Już planujemy kolejny wyjazd, kto wie gdzie w następnym roku poniesie nas przygoda...

14 czerwca 2024
Ewa Krupa, Ewelina Krzymowska, Weronika Bednarczyk
Przejdź do - Misie i Zuchy w Kulinarnym Poddaszu

Misie i Zuchy w Kulinarnym Poddaszu

 

6 czerwca dzieci z grupy Misie i Zuchy wybrały się do Kulinarnego Poddasza w Siedlcach na warsztaty kulinarne pt. Dzień Dziecka z PKP czyli podróż do krainy smaków. Miały okazję odbyć wyjątkową podróż po smakach pochodzących z różnych regionów Polski. Przygotowały przepyszny deser Karpaty w słoiku. Dzieci rozsmakowały się we własnoręcznie przygotowanych gofrach- obowiązkowym letnim deserze. Podczas warsztatów nie zabrakło ćwiczeń motoryki małej przy robieniu bezpiecznych bransoletek. Wszystkie przedszkolaki stwierdziły, że była to niezwykle smaczna podróż.

 

14 czerwca 2024
Ewa Krupa, Weronika Bednarczyk