Wycieczka Starszaków do Warszawy

30 października 2023

27 października dzieci z grup Misie, Zuchy i Ananaski wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym puntem wycieczki było zwiedzanie Sądu Okręgowego Warszawa- Praga przy ulicy Poligonowej. Dzieci podczas zwiedzania mogły zobaczyć jak wyglądają sale rozpraw, poznały znaczenie ubioru- koloru obszycia togi do sprawowanej funkcji. Zobaczyły salę przeznaczoną dla dzieci. Dowiedziały się co to jest prawo. Kolejnym etapem wycieczki był spacer po Starym Mieście. Podczas wycieczki mieliśmy okazję zobaczyć również ekspozycję zewnętrzną Muzeum Wojska Polskiego. Ostatnim punktem programu była wizyta w najstarszej Fabryce Bombek Fogla. Dzieci na tą część wycieczki czekały z niecierpliwością. W fabryce miały okazję zobaczyć cały proces produkcji bombek, samodzielnie zaprojektowały swoje bombki. Wycieczka zapewniła dzieciom mnóstwo pozytywnych wrażeń z niecierpliwością czekają na kolejną.

Autor: Ewelina Krzymowska

• Powiększ zdjęcie Zwiedzanie sali rozpraw