Wizyta strażaków w przedszkolu

27 maja 2024

W dniu 16 maja przedszkolacy z wielką radością powitały wyjątkowych gości, strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mokobodach. W trakcie spotkania strażacy opowiedzieli nam o swojej codziennej pracy, o tym, że jest ciężka i niebezpieczna, ale bardzo potrzebna i dająca dużo satysfakcji. Dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych.

Dzieci miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują strażacy podczas swojej pracy. Wśród dzieci duże zainteresowanie wzbudził wielki czerwony wóz strażacki i quad do którego każdy mógł wejść i poczuć się jak prawdziwy strażak. Jednak największą atrakcją dla dzieci było lanie wody.

Wrażenia jakie dostarczyli nam strażacy na długo pozostaną w naszej pamięci. Z całego serca dziękujemy strażakom za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu.

Autor: Weronika Bednarczyk

• Powiększ zdjęcie pokaz sprzętu