Ratownik medyczny w przedszkolu

14 czerwca 2024

17 maja w przedszkolu gościliśmy Pana Pawła Bednarczyka, który jest Ratownikiem medycznym Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mokobodach. Pan Paweł w bardzo ciekawy sposób opowiedział o swojej pracy. Największe zainteresowanie u dzieci wzbudziła ogromna torba, z którą przybył gość. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć jak wyposażona jest torba ratownika, mogły obejrzeć do czego służą i jak obsługuje się przedmioty, które w niej się znajdują. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć strzykawki, bandaże, ciśnieniomierz, stetoskop, pulsoksymetr i urządzenie do mierzenia poziomu cukru we krwi. Dzieci mogły posłuchać bicia serca, zabandażować nogę lub rękę swojego kolegi. Pan Paweł pokazał dzieciom również, jak wygląda pozycja bezpieczna poszkodowanego, którą mogły przećwiczyć pod okiem gościa. Podczas wizyty pokonały lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogaciły i utrwaliły wiadomości o pierwszej pomocy. Serdecznie dziękujemy naszemu gościowi za wizytę i poświęcony czas.

Autor: Ewa Krupa