Misie i Zuchy na wycieczce do Łodzi

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
14 czerwca 2024

W słoneczny majowy poranek dzieci z grupy Misie i Zuchy wraz z rodzicami wyruszyły na wycieczkę do Łodzi. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum Miasta Łodzi. Jedno z najciekawszych łódzkich muzeów znajduje się w reprezentacyjnej rezydencji wybudowanej dla rodziny jednego z najzamożniejszych fabrykantów XIX-wiecznej Łodzi – Izraela Kalmanowicza Poznańskiego. Poza ekspozycją wnętrz fabrykanckich z przełomu wieków XIX i XX, wystawą prezentującą dzieje Łodzi przemysłowej, szereg saloników zaaranżowano na ekspozycje poświęcone artystom związanym z Łodzią i zasłużonym łodzianom, prezentując pamiątki m.in. po Arturze Rubinsteinie i Julianie Tuwimie. W podziemiach pałacu prezentowana jest wystawa stała o wielokulturowej Łodzi pt. "Na wspólnym podwórku". Tu ożywa miniony świat wielonarodowościowej i wielokulturowej Łodzi sprzed 1939 r. Podczas zwiedzania wystawy dzieci mogły ożywić eksponaty, miały swobodę działania i doświadczania. Interesowało je wiele rzeczy, wszystko chciały sprawdzić.

Kolejnym przystankiem naszej wycieczki była Ulica Piotrkowska, jedna z najbardziej znanych ulic w kraju a jednocześnie najdłuższy polski deptak, który stanowi wizytówkę miasta. W kamienicach i pałacach przy Piotrkowskiej mieszczą się sklepy, kawiarnie, ogródki, puby, kluby muzyczne i restauracje.Dzieci spacerując po Piotrkowskie mogły podziwiać fasady budynków uginających się od ciekawych eklektycznych detali architektonicznych.

Ostatnim punktem programu naszej wycieczki był pobyt w ZOO Orientarium w Łodzi. Dzieci mogły obejrzeć wiele okazów zwierząt m.in. małpy, egzotyczne ptaki, żyrafy. Niebywałą atrakcją w Zoo jest Orientarium, gdzie podziwiały podwodne życie oceanów i mórz. W tunelu, gdzie woda przelewała się nad naszymi głowami obserwowaliśmy płaszczki, rekiny i niezwykle rzadkie okazy ryb. Na koniec wycieczki wybraliśmy się obejrzeć kąpiel słoni, na którą dzieci czekały od samego rana. Wszyscy zmęczeni, ale w  doskonałych humorach wróciliśmy do Mokobód. Już planujemy kolejny wyjazd, kto wie gdzie w następnym roku poniesie nas przygoda...

Autor: Ewa Krupa, Ewelina Krzymowska, Weronika Bednarczyk

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Zwiedzamy Łódź

  Zwiedzamy Łódź

 • Powiększ zdjęcie Muzeum miasta Łodzi

  Muzeum miasta Łodzi

 • Powiększ zdjęcie Żyrafy

  Żyrafy

 • Powiększ zdjęcie Kąpiel słoni

  Kąpiel słoni

 • Powiększ zdjęcie Muzeum miasta Łodzi

  Muzeum miasta Łodzi

 • Powiększ zdjęcie Orientarium

  Orientarium