Wyprawka do przedszkola

29 sierpnia 2023

Co jest potrzebne do przedszkola dla dzieci z grupy I, II i III?

Wyprawka do przedszkola powinna zawierać:

• kapcie z miękką podeszwą na rzepy lub na gumke
  • kocyk lub pościel w worku z zamknięciem
  • w woreczku ubranie na zmianę
  • artykuły higieniczne (chusteczki suche i wilgotne)

Wszystkie rzeczy powinny być podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka.

Ubranie na zmianę

W ciągu dnia mogą wydarzyć się różne sytuacje, które będą wymagały przebrania się w czyste lub suche rzeczy, dlatego należy być na to gotowym. Wyprawka przedszkolaka powinna zawierać:

• spodnie lub spódniczkę,
  • koszulki z krótkim i długim rękaw,
  • majtki,
  • skarpetki lub rajstopy.

Ważne, aby wyprawka składała się z ubrań, które dziecko potrafi samodzielnie włożyć. Oznacza to, że spodnie lub spódniczka powinny być na gumkę, kapcie najlepiej na rzepy, aby maluch nie miał problemu ze sznurowadłami, a bluza rozpinana, bo przekładanie ubrań przez głowę bywa kłopotliwe.

Wyprawka przedszkolaka a zabawki - sposób na ośmielenie malucha

Niektóre przedszkola proponują, aby dziecko do przedszkola przynosiło swoją zabawkę. Dzięki znajomemu elementowi maluch poczuje się pewniej i bezpieczniej. Kojarzenie zabawki z określonym miejscem jest dobrym sposobem na naukę radzenia sobie z nowymi sytuacjami i zmianami w życiu. Warto wybrać jednego pluszaka, który będzie pełnił rolę zabawki do przedszkola, aby uniknąć problemu z codziennym wyborem i stworzyć pewną regułę w życiu dziecka.

Dobrym rozwiązaniem jest też kupienie zupełnie nowej zabawki specjalnie na wyprawkę do przedszkola, aby podkreślić doniosłość nowego etapu życia malucha.